فرازی از وصیت نامه شــهیـــد سعید زقاقی


مادرم زمانی که خبرشهــادتم را شنیدی گریه نکن!
زمان تشیع و تدفینم گریه نکن!
زمان خواندن وصیت نامه ام گریه نکن!


فقط زمانی گریه کن که مردان ما غیرت را فراموش می کنند و زنان ما عفت را!


آپلود عکستاريخ : شنبه ۳۱ فروردین۱۳۹۲ | 17:1 | نویسنده : محمّد |

در روایات اسلامی عنوان شده است که 4 دسته از افراد همراه با امام مهدی(عج) باز می‌گردند و امام را یاری می‌کنند. امام حسین(ع) یکی از رجعت‌کنندگان است که 5 تن از پیامبران نیز ایشان را همراهی می‌کنند. 
به گزارش فارس، معارف عمیق مهدویت ضامن سلامت و سعادت جامعه و فرد فرد انسان‌هاست، اعتقاد به بشارت‌های پیامبران گذشته و ائمه دین(ع) افراد با انگیزه و پرتوانی را در جامعه می‌تواند پرورش دهد، باور به حضور امامی ناظر بر اعمال، از جنبه فردی موجب پاک نگاه داشتن روح و پیراستن اعمال از زشتی‌هاست و از جنبه اجتماعی باعث همدلی مؤمنان و ایستادگی در برابر ظالمان می‌شود، کارکرد وسیع و عمیق آموزه‌های مهدوی، جذابیت خاص موضوع را نشان می‌دهد، به همین دلیل، قشرهای مختلف جامعه پرسش‌های بسیاری در این موضوع دارند که لزوم پاسخگویی صحیح به آن‌ها از راهی مطمئن بر کسی پوشیده نیست.
پژوهشکده مهدویت در کتاب «مهدویت، پرسش‌ها و پاسخ‌ها» به برخی از شبهات اینگونه پاسخ می‌دهد:
پیامبری که همراه با امام حسین(ع) رجعت می‌کند 
*رجعت‌کنندگان چند دسته‌اند؟
می‌توان گفت به طور کلی چهار دسته از مردم رجعت می‌کنند:
1ـ پیامبران: تمام پیامبران از آدم تا پیامبر اکرم(ص) به دنیا باز می‌گردند، امام صادق(ع) می‌فرماید: خداوند هیچ پیامبری را از حضرت آدم تا خاتم مبعوث نکرد، مگر اینکه به دنیا باز می‌گردند، دین را یاری کنند و با دشمنان بجنگند، همچنین بر رجعت پیامبر اکرم(ص) روایات معتبری دلالت دارند.
از میان پیامبران رجعت‌کننده، به برخی از آنان اشاره می‌شود:
«اسماعیل بن حزقیل»* که همراه امام حسین(ع) رجعت می‌کند، حضرت عیسی(ع) هم از رجعت‌کنندگان است، یکی دیگر از پیامبران رجعت‌کننده، حضرت خضر(ع) است؛ البته از آنجا که حضرت عیسی و خضر(ع) وفات نکرده‌اند، شاید نام این بازگشت را نتوان رجعت اصطلاحی گذاشت، روایات متعددی رجعت پیامبر(ص) را بیان می‌کنند. نام حضرت ادریس و الیاس نیز در میان رجعت‌کنندگان هست.
رجعت امامان به ترتیب نیست
2 ـ امامان: در تعدادی از روایات تصریح شده است که تمام امامان رجعت می‌کنند. امام سجاد(ع) فرمود: پیامبرتان و امیرمؤمنان علی(ع) و ائمه به سوی شما باز می‌گردند، ولی طبق برخی روایات، رجعت امامان به ترتیب نیست؛ زیرا در بعضی از روایات تصریح شده است که اولین رجعت برای امام حسین(ع) اتفاق می‌افتد، در روایات فراوانی وارد شده است که حضرت علی(ع) چندین بار رجعت می‌کند.
3 ـ مؤمنان خالص: برخی روایات با عنوان کلی مؤمنان خالص، رجعت‌کنندگان را معرفی می‌کنند، امام صادق(ع) می‌فرماید: رجعت عمومی نیست و فقط مؤمنان خالص و مشرکان خالص به دنیا باز می‌گردند.
رجعت چه کسانی بشارت داده شده است
در تعدادی از روایات تعبیر به ولایت مداران و شیعیان شده است. شیعیان راستین امام مهدی(عج) باز می‌گردند و امام را یاری می‌کنند، در بعضی روایات معصومان به افراد خاصی بشارت رجعت داده‌اند، مانند سلمان فارسی، مقداد‌ بن اسود، جابر‌بن عبدالله انصاری، ابود‌جانه انصاری، مالک اشتر، مفضل بن عمر، حمران بن اعین، داود رقّی و مؤمن طاق.
در میان رجعت‌کنندگان، یاران پیامبران پیشین به چشم می‌خورد. امام صادق(ع) در این باره می‌فرماید: 15 نفر از قوم موسی(ع)، 7 تن از اصحاب کهف، یوشع وصی حضرت موسی(ع)، مؤمن آل فرعون و ...
4 ـ کافران خالص: در روایات تصریح شده است که کافران خالص به این دنیا باز می‌گردند تا به سزای ابدی اعمال خود برسند و از آنان انتقام گرفته شود.
رابطه ولایت‌پذیری و رجعت
*ویژگی رجعت‌کنندگان چیست؟
مهم‌ترین ویژگی رجعت‌کنندگان مؤمن عبارت است از:
1 ـ ایمان خالص: بنابر آنچه در روایات بسیاری آمده، مهم‌ترین ویژگی رجعت‌کنندگان ایمان محض است. در روایتی می‌خوانیم: رجعت عمومی نیست و تنها افرادی بر می‌گردند که مؤمن خالص یا مشرک خالص باشند.
مؤمن خالص کسی است که تنها خداوند را در نظر دارد و هرگز از ایمان خود دست بر نمی‌دارد و تا آخرین نفس در راه خداوند تلاش می‌کند.
2 ـ ولایت‌پذیری آگاهانه: سلمان از پیامبر پرسید: آیا رجعت امامان را درک می‌کنم؟ پیامبر(ص)فرمود: تو آن‌ها را درک می‌کنی و هر کس مثل تو باشد و هر کس با این شناخت، ولایت آن‌ها را بپذیرد.
براساس روایت بالا، شناخت امامان به عنوان تنها الگوی کامل فردی و اجتماعی و اطاعت از آن‌ها در تمامی ابعاد زندگی شرط لازم برای رجعت کردن در دولت کریمه آنان است.
3 ـ ستم‌کشی و جهاد در راه دین: در تعدادی از روایات، یکی از ویژگی‌های رجعت‌کنندگان، آزار دیدن در راه حق هست، کسانی که در راه دین و اهل بیت(ع) جهاد کردند و مظلومانه به شهادت رسیدند، می‌توانند به دنیا بازگردند تا تعدادی از پاداش تلاش خود را ببینند و از ستمگران انتقام گیرند.
در روایتی از پیامبر(ص) آمده است: تمام کسانی که از ما هستند و در راه اهل بیت(ع) ظلم دیده‌اند، در دوران ظهور حضور خواهند یافت.
در روایت دیگر امام صادق(ع) می‌فرماید: خداوند گروهی را زنده می‌گرداند که غلاف شمشیرشان برگردن آنهاست.
مهم‌ترین برنامه‌های امام حسین(ع) در رجعت
*برنامه‌های امام حسین(ع) در رجعت چیست؟
برخی از مهم‌ترین برنامه‌های امام حسین(ع) عبارت‌اند از:
1ـ انتقام از دشمنان: در روایتی از امام صادق(ع) آمده است: امام حسین(ع) و یزید با یارانشان می‌آیند و امام(ع) آنان را می‌کشد، البته انتقام‌گیری در زمان قیام امام زمان(عج) است؛ از این رو در دعای ندبه می‌خوانیم: کجاست کسی (امام زمان) که به خون‌خواهی امام حسین(ع) بر می‌خیزد، پس انتقام‌گیری به هر دو امام نسبت داده شده است.
2ـ کمک به امام مهدی(عج): امام حسین(ع) به امام مهدی(عج) برای جهانی‌سازی اسلام یاری می‌رساند. در روایتی امام حسین(ع) می‌فرماید: حضرت امیر شمشیر پیامبر(ص) را به من می‌دهد و مرا به شرق و غرب عالم می‌فرستد.
3ـ به خاک‌سپاری امام مهدی(عج): براساس روایات، مراسم غسل و دفن هر امام فقط توسط امام دیگر انجام می‌شود، رجعت دوم امام حسین(ع) در اواخر عمر امام زمان(عج) است، همچنین حاکم بعد از امام مهدی(عج) امام حسین(ع) است، طبق روایات، امام حسین(ع) امام مهدی(عج) را غسل، کفن، حنوط و دفن می‌‌کند.
4ـ تشکیل حکومت جهانی: مهم‌ترین برنامه امام حسین(ع) تشکیل حکومت پس از امام مهدی(عج) است. مدت حکومت آن حضرت طبق روایت مؤثق، 309 سال است، چندین روایت نقل شده است که امام حسین(ع) آن قدر حکومت می‌کند که به واسطه پیری ابروهایش روی چشمانش قرار می‌گیرد، برخی از این روایات مؤثق هستند.
ارتباط جالب میان رجعت امام حسین(ع) و ظهور فرزندش
*چه ارتباطی بین ظهور و رجعت امام حسین(ع) وجود دارد؟
بین امام مهدی(عج) و جد بزرگوارش امام حسین(ع) ارتباط و پیوندهای بسیاری وجود دارد، نویسنده کتاب «عاشورا و انتظار» 26 گونه ارتباط بین امام حسین(ع) و امام مهدی(عج) فرزند گرامی‌اش، ذکر کرده که یکی از آ‌نها مسئله رجعت است.
ایشان با توجه به این پیوندها، 18 تحلیل ارائه می‌کند، برای روشن شدن پاسخ سؤال، به چند نمونه از تحلیل‌های این کتاب اشاره می‌شود:
1ـ عاشورا؛ پشتوانه فرهنگی انتظار: فرهنگ عاشورا، زمینه فرهنگ انتظار را می‌سازد، انتظار، ادامه عاشورا و چشم به راه حسین دیگری است. رجعت امام حسین(ع) هم یعنی ظهور پشتوانه نهضت مهدوی.
2ـ اشتراک اهداف: هدف امام حسین(ع) نجات انسان‌ها از گمراهی و نادانی بود، امام مهدی(عج) هم انسان‌ها را از گمراهی و نادانی نجات می‌دهد، بنابراین یکی از حکمت‌های رجعت امام حسین(ع) همین مسئله است، امام مهدی(عج) زمینه را برای تبلور اهداف قیام عاشورا و هدف نهضت حسینی مهیا می‌کند و رجعت امام حسین(ع) حرکت در راستای هدف کربلاست.
3ـ الهام‌پذیری هر دو فرهنگ: فرهنگ حسینی (قیام و شهادت) و فرهنگ مهدوی (انتظار) در روز ظهور و با رجعت امام حسین(ع) به هم می‌پیوندند، بذری که امام حسین(ع) در کربلا کاشت و دیگر امامان آن را بارور کردند و امام مهدی(عج) در دوران غیبت به حراست آن همت گماشت، روز ظهور شکوفا می‌شود و رجعت امام حسین(ع) یعنی برافراشتن شکوه ثمرات درخت بارور و تنومند اسلام.

منبع سایت خبرنامه دانشجویان ایران   تاريخ : جمعه ۳۰ فروردین۱۳۹۲ | 20:2 | نویسنده : محمّد |
 کاراته با احترام شروع می شود و با احترام به پایان می رسد مراحل اجرای احترام تا پایان ( یوی -ری) گویند. بعد از اعلام یوی Yoi (آماده باش، آماده بودن) کلمه ری Rei ( احترام بگذارید) یک کلمه دستوری است توسط استاد، یا ارشد کلاس شنیده می شود ، کلمه اوس  Osu (سلام،ادای احترام) توسط  همه حضار در کلاس کاراته  به زبان آورده می شود.

آپلود عکسآپلود عکس تاريخ : جمعه ۳۰ فروردین۱۳۹۲ | 2:42 | نویسنده : محمّد |
از امام جعفر صادق - (علیه السلام ) - روایت است که :

((در آخر روز پنج شنبه و شب جمعه ، جمعی از ملایکه ، از آسمان فرود می آیند، که با ایشان ، قلم ها از طلا و لوحها از نقره هست ؛ و در آخر روز پنج شنبه و شب جمعه و روز جمعه تا وقت غروب شمس ، چیزی به جز صلوات بر پیغمبر و آل آن حضرت - (علیهم السلام ) - را نمی نویسند.))

آپلود عکس

تاريخ : جمعه ۳۰ فروردین۱۳۹۲ | 2:27 | نویسنده : محمّد |
آپلود عکس


تاريخ : جمعه ۳۰ فروردین۱۳۹۲ | 2:24 | نویسنده : محمّد |
آپلود عکس  


تاريخ : جمعه ۳۰ فروردین۱۳۹۲ | 2:14 | نویسنده : محمّد |
ما همان آدمهایی هستیم که به راحتی دیگران را ترک میکنیم
اما وقتی کسی ترکمان میکند
جوری که انگار دنیا به آخر رسیده باشد
بغض گلویمان را خفه می کند ...

آپلود عکستاريخ : جمعه ۳۰ فروردین۱۳۹۲ | 1:53 | نویسنده : محمّد |

آپلود عکس رایگان و دائمی
شهید علی سیرتی فرزند عیسی در تاریخ 1339/12/22  درشهر لولمان محله رودبارکی در خانواده بسیار مذهبی بدنیا آمد و به لحاظ اخلاقی فردی خوشرو و مودب بودند، ایشان دراوایل دفاع مقدس جهت ادای وظیفه مقدس سربازی به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند ودر تاریخ  1361/01/18 عملیات فتح المبین در سن 22 سالگی  از خاک به افلاک پر کشیدند. مزار این شهید در مسجد جامع لولمان زیارتگاه عاشق ولایت حضرت علی(ع) می باشد.

روحمان به یاد این شهید شاد باد.


برچسب‌ها: شهید علی سیرتی , شهید لولمان

تاريخ : جمعه ۳۰ فروردین۱۳۹۲ | 1:15 | نویسنده : محمّد |

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با اشاره به رویکرد متفاوت نیروهای مسلح ایران در مقایسه با ارتش‌های دنیا، فرمودند: ارتش، سپاه و بسیج یک فرهنگ و جهت‌گیری جدید را به دنیا عرضه کرده‌اند که الگوی بدیعی در مقابل جهت‌گیری استعماری و سلطه‌گرانه بیشتر ارتش‌های دنیاست

آپلود عکستاريخ : پنجشنبه ۲۹ فروردین۱۳۹۲ | 1:0 | نویسنده : محمّد |
آپلود عکس

 در کارنامه عملیاتی رزمندگان طی سال های دفاع مقدس، سه عملیات بزرگ آبی- خاکی به چشم می خورد: عملیات های موسوم به بدر، خیبر و والفجر هشت. در جریان این نبردهای آبی – خاکی، استفاده از قایق های سبکِ تندرو، اهمیتی حیاتی داشت. کلیه عملیات جابجایی نیروها، پشتیبانی خطوط و انتقال مجروحین و ادوات سبک با این قایق ها انجام می گرفت.در عملیات بدر، این قایق های سبک، جان بسیاری از رزمندگان را به هنگام عقب نشینی نهایی نجات داد و پیکر پاک شهدای فراوانی را به غربِ رودخانه دجله منتقل ساخت. شهید مهدی باکری، با جسمی مجروح، درون یکی از این قایق ها نشسته بود که مورد هدف موشک بعثیون قرار گرفت و جسمش در رودخانه دجله مفقود شد. عکسی که می بینید در منطقه هورالعظیم و به احتمال قوی در جریان عملیات بدر گرفته شده است. پیکر سه شهید و یک مجروح، راکبان این قایق هستند. پیکر در هم شکسته و در خاک و خون طپیده ی شهدا و مجروحین، گواهی است بر سختی و دشواری عملیات.

شادی ارواح طیبه شهدای این عملیات صلوات

منبع : جهانتاريخ : چهارشنبه ۲۸ فروردین۱۳۹۲ | 23:13 | نویسنده : محمّد |
از ولایت که فاصله بگیری مردم هم از شما فاصله می گیرند

آپلود عکس


تاريخ : چهارشنبه ۲۸ فروردین۱۳۹۲ | 23:2 | نویسنده : محمّد |
آپلود عکس
آپلود عکس 


تاريخ : چهارشنبه ۲۸ فروردین۱۳۹۲ | 17:28 | نویسنده : محمّد |
این كه حسین (ع) فریاد می‌زند:آیا كسی هست كه مرا یاری كند و انتقام كشد؟» «هل من ناصر ینصرنی؟» مگر نمی داند كه كسی نیست كه او را یاری كند و انتقام گیرد؟ این سؤال، ‌سؤال از تاریخ فردای بشری است و این پرسش از آینده است و از همه ماست .

حسین بیشتر از آب تشنه ی لبیک بود.افسوس که به جای افکارش، زخم های تنش را نشانمان دادند و بزرگترین دردش را بی آبی نامیدند. دکتر علی شریعتی

آپلود عکستاريخ : چهارشنبه ۲۸ فروردین۱۳۹۲ | 17:22 | نویسنده : محمّد |
آپلود عکس


تاريخ : چهارشنبه ۲۸ فروردین۱۳۹۲ | 0:47 | نویسنده : محمّد |

آپلود عکس

پس از این که صبح امروز بررسی کلیات بودجه به پایان نرسید، ادامه بررسی آن به عصر امروز موکول شد که هنگام اظهارات یکی از موافقان تأیید کلیات بودجه، جو مجلس متشنج شد.

به گزارش «تابناک»‌، محمد قسیم عثمانی، نماینده مردم بوکان و عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، در آغاز ‌حمایت خود از تصویب کلیات لایحه بودجه ۹۲ با اشاره به تمثیلی مذهبی، مدعی شد که اسفندیار رحیم مشایی رد صلاحیت خواهد شد.

عثمانی در آغاز سخنانش نسبت به بی‌عدالتی در جامعه به شدت انتقاد کرد و در بخشی از آنها گفت: برخی بیش از صد میلیارد تومان هزینه انتخابات می‌کنند. آیا این با عدالت و این شعار‌ها همخوانی دارد؟ آیا بازی‌های پرچم به پرچمی که با هزینه بیت‌المال راه می‌اندازند، با عدالت همخوانی دارد؟
سپس عثمانی ‌‌شعری در این زمینه خواند و گفت:

یاد دارم در غروبی سرد سرد می‌گذشت از کوچه ما دوره‌گرد


داد می‌زد کهنه قالی می‌خرم دست دوم جنس عالی می‌خرم


کاسه و ظرف سفالی می‌خرم گر نداری کوزه خالی می‌خرم


اشک در چشمان بابا حلقه زد عاقبت آهی کشید بغضش شکست


اول ماه است نان در سفره نیست ‌ای خدا شکرت ولی این زندگی‌ است؟


خواهرم بی‌روسری بیرون دوید گفت آقا سفره خالی می‌خری؟


در این هنگام، شماری از نمایندگان مجلس از جمله حسینیان و کوچک‌زاده نسبت به این سخنان عثمانی اعتراض و انتقاد کردند.
سپس عثمانی گفت: بنده می‌خواهم برای اینکه فضا ‌عوض شود، یک موضوعی را تعریف کنم. یکی از دوستان از من پرسید: آیا شما هم می‌خواهید کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شوید؟ گفتم: آره، من هم می‌خواهم کاندیدا شوم.
او گفت: باید شیعه دوازده امامی باشی. گفتم: اگر مشایی رجل سیاسی محسوب شد، آن وقت خلیفه سوم هم جزو شیعه دوازده امامی محسوب می‌شود.
بنا بر این گزارش، پس از اشاره تمثیلی عثمانی ‌ـ که به خلیفه سوم اهل تسنن اشارت داشت ـ حامیان دولت با انتقاد از سخنان وی به سوی هیأت رئیسه مجلس رفته و در اندک زمان، افرادی همچون کوچک‌زاده، کریمی قدوسی و روح الله حسینیان پیرامون رئیس مجلس جمع شده و به مذاکره پرداختند که پس از بی‌ثمر ماندن رایزنی‌ها و پایان سخنان عثمانی، روح الله حسنیان ـ که از حامیان احمدی‌نژاد به شمار می‌رود ـ از اظهارنظر عثمانی درباره رد صلاحیت مشایی به خشم آمده و با فریاد «بی‌غیرت‌ها»، نمایندگان مجلس را مخاطب قرار داد.
وی در ادامه با توهین به نماینده بوکان، سبب تحریک برخی نمایندگان شد و هنگامی که یکی از نمایندگان به رفتار او اعتراض کرد، وی دست خود را برای زدن ضربه بالا برد که با میانجیگری کوچک‌زاده ختم به خیر شد.
البته پس از پایان سخنان عثمانی، عابد فتاحی نماینده کرد زبان ارومیه به استقبال او آمد و در ادامه، ‌چند تن از نمایندگان وی را تا صندلی‌اش همراهی کردندتاريخ : سه شنبه ۲۷ فروردین۱۳۹۲ | 23:11 | نویسنده : محمّد |
این جمله رو تا حالا زیاد شنیدیم اما کمتر درکش کردیم!!!  آپلود عکس
امروز از پرواز یکی از این خوبان که تا حالا نمیشناختیمش مطلع شدم. با کمی تحقیق، لحظه به لحظه متاثر تر شدم.
این بزرگمرد کسی نبود جز سید جلال یحیی زاده ، نماینده مرحوم مردم تفت و میبد در مجلس.
اما آن چه که باعث شد شدیدا ناراحت بشم این بود که حالا باید این جانباز شیمیایی دوران دفاع مقدس رو بشناسم!؟
طلبه ای ساده زیست ، از جنس پابرهنگان. نماینده ای که مردم شهرش خوب میدونستن که کاخ نشین و اشراف گرا نیست و مثل خودشون تو یه خونه معمولی در همسایگی اون ها زندگی میکنه.
مردی که مثل اکثریت مردم زندگی میکرد و پا گذاشتن به مجلس در ساده زیستیش تاثیری نداشت.
وسیله رفت و آمدش در شهرشون یه اتومبیل لوکس باشیشه های دودی و چندتا محافظ نبود ، بلکه با همون مرکب قبل از نمایندگیش بین مردم رفت و آمد میکرد و محافظش خدا ؛ و این مرکب چیزی نبود جز یه موتور یاماهای 80 که سال 1372 خریده بود. وقتی میخواست به یکی دیگه از شهر های حوزه نمایندگیش بره با تاکسی و وسایل نقلیه عمومی تردد میکرد.
پیش خودتون حساب کنید؛ فردی سه دوره نماینده مجلس باشه اما همچنان مرکبش، یک موتور قدیمی باشه اون هم در زمانه‎ای که مسئولان درجه 4 و 5 دولتی هم حتما باید سوار بر ماشین‎های گرانقیمت باشن!
حتی برای تردد در مسیر تهران-یزد هم از اتوبوس و قطار استفاده میکرد ، مثل مردم عادی. 


آپلود عکس
دفتر کار این نماینده هم توسط عده‌ای از خیرین به صورت رایگان در اختیار وی گذاشته شده بود و هزینه‌ای از این بابت از مجلس دریافت نمی کرد.
در مجلس هشتم که هر نماینده می‌تونست یک محافظ و یک راننده به مجلس معرفی کنه، سید کسی رو معرفی نکرد.
این نماینده از مجلس وامی دریافت نکرد و با این وجود که مجلس هشتم وام 100 میلیون تومانی به نمایندگان می داد، از این وام صرف نظر کرد .
در ابتدای شروع به کارش در مجلس هفتم تا یک سال در مسجد مروی تهران اقامت داشت و بعدا راهی طبقه دوم خونه‎ای بسیار قدیمی، در خیابان امام خمینی(ره) تهران شد. خونه‎ای که بسیار شبیه به خونه های دهه 60 کشور بود.
همونطور که گفتم ، سید یک روحانی جانباز بود؛ جانباز شیمیایی و اتفاقا پزشکان معالج وی یکی از دلایل سکته مغزیش رو مصرف داروهای قوی جهت درمان این بیماری بیان کردند.
حیف از این مرد که از دستش دادیم
ای کاش همه نمایندگان و مسئولان ما سید جلال بودند ، ای کاش همه آنها روزی درد را درک کنند.
کاش روزی همه مسئولان در خانه ای ساده ، در همسایگی خودمون در پایین شهر زندگی کنند و کسی غم جاه و مال و کسب امتیاز رو نداشته باشه ؛
کاش ...

آپلود عکس

عکس هایی از خانه شخصی مرحوم در حوزه انتخابیش


آپلود عکس

شادی روح این سید بزرگوار صلوات و فاتحه ای قرائت می کنیم

آپلود عکس

سیدجلال؛ مردی سرشار از دغدغه‌های مردمی
يحيي زاده در محاسبه خمس خود حتي ۱۰ برگ كاغذ سال گذشته را هم حساب مي كرد
منابع : صابرنیوز    ،   رجانیوز
 
برچسب‌ها: الگوی نمایندگان , نماینده جانباز

تاريخ : دوشنبه ۲۶ فروردین۱۳۹۲ | 16:17 | نویسنده : محمّد |
اوّلین مسابقات قهرمانی کشور در سبک کیوکوشین کاراته که بصورت رسمی در گیلان برگزار شد، در سال 1385 بود که تیم کیوکوشین گیلان در همه رده ها با احتساب مدال و امتیاز با اقتدار کامل مقام اوّل رو بدست آورد. در این مسابقات علاوه بر بهترین مربی جوانان و نوجوانان ، بهترین داور و همچنین  تندیس بهترین میزبان سال نیز به گیلان اهداء گردید. این مسابقات نقطه شروع اجرای مسابقات  قهرمانی کشور کیوکوشین کاراته در استان گیلان بود.

آپلود عکس
آپلود عکس
 


تاريخ : دوشنبه ۲۶ فروردین۱۳۹۲ | 2:33 | نویسنده : محمّد |
آپلود عکس  


تاريخ : دوشنبه ۲۶ فروردین۱۳۹۲ | 0:48 | نویسنده : محمّد |

بیداری در تاریکی وخواب در روشنایی انسانها دو گونه اند : 

آپلود عکس

یکی بیداری در تاریکی ودیگری خواب در روشنایی

کسی که خواب وبیداریش یکی است فرق راه وچاه را نمی فهمد 

صدای سقوط شاید بیدارش کند.
تاريخ : دوشنبه ۲۶ فروردین۱۳۹۲ | 0:45 | نویسنده : محمّد |

در نیمه اول زندگی برای شروع کار میگوییم : حــــــــــــــالا زود است و

در نیمه دوم می گوییم : حــــــــــــــالا دیــــر است


آپلود عکس
تاريخ : دوشنبه ۲۶ فروردین۱۳۹۲ | 0:24 | نویسنده : محمّد |

این تصاویر متعلق به وداع دو فرزند شهید به نامهای بشیر و نذیر دوقلوهای سردار شهيد کازروني است ... شهيدي که  در عمليات والفجر 4 به عروج رفت ...


آپلود عکس


آپلود عکستاريخ : دوشنبه ۲۶ فروردین۱۳۹۲ | 0:11 | نویسنده : محمّد |
آپلود عکس 


تاريخ : یکشنبه ۲۵ فروردین۱۳۹۲ | 23:38 | نویسنده : محمّد |
هدیه میلیاردی احمدی نژاد با شعار انتخاباتی "مشایی"!

اگر تعداد خبرنگارانی که هدیه 400 هزارتومانی با حمایت بانک ملی ایران رییس جمهور را دریافت کرده را حداقل 20 هزار نفر تخمین بزنیم،..... 8 میلیارد تومان از بیت المال در راه این استفاده تبلیغاتی آقای رییس جمهور برداشت شده است
آپلود عکس
تکرار سریال وعده های بی سرانجام در آستانه انتخابات

آپلود عکس

دولت نهم و دهم را با چهار مشخصه می توان شناخت؛ سه مشخصه از جنس وعده و وعید است و یک مشخصه گام عملی در بررسی نیازهای مردم. آوردن پول نفت سر سفره های مردم، واگذاری سهام عدالت و تاسیس صندوق مهررضا، سه وعده ای است که محمود احمدی نژاد از روز اول مطرح کرد و خیلی ها سرانجام آن را انتظار می کشند. مشخصه چهارم که از آن می توان به عنوان تمهیدی برای شناخت و حل مشکلات مردم مناطق محروم یاد کرد «سفرهای استانی» است؛ سفرهایی که از روز اول با انتقادات بسیاری همراه بود و هرچه به تعداد سفرها افزوده شد بر تعداد منتقدان هم افزوده شد؛ منتقدانی که هم در طیف اصلاح طلب جا داشتند و بخش عمده ای هم اصولگرا بودند.
سفرهای استانی در دولت نهم گفته شده به خوبی انجام شد و حاصل آن نامه هایی بود که با کیسه به دفتر ریاست جمهوری منتقل میشد و حامل نیاز ها و در خواست هایی بود اما داستان این سفرها در دولت دهم رنگ و بویی دیگری گرفت؛ سال گذشته صدمین سفر استانی رئیس جمهوری ۲۱ اردیبهشت ماه سال ۹۱ به خراسان رضوی، شروع و یک هفته به طول انجامید و پس از آن دیگر از این سفرها خبری نشد هرچند مانند سفرهای گذشته مردم به دلیل انجام نشدن مصوبات استانی استقبال خوبی از احمدی نژاد و تیم همراهش انجام ندادند.
در همین راستا، دولت دهم دیشب برای یکصد و یکمین بار چمدان‌هایش را بستند تا آخر هفته را در خارج از پایتخت بگذرانند. رئیس‌جمهوری این بار استان سمنان را به عنوان مقصد برگزیده؛ این در حالی است که دوماه به موعد برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری باقی‌مانده است.
اما اینکه در سال ۹۲ و در آستانه یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری دولت به فکر وعده های انجام نشده و همچنین دادن وعده های جدید به مردم شده وسفرهای استانی خود را مجددا آغاز کرده است! مساله است که حساسیت های زیادی را به دنبال داشته است و همین اقدام موج جدیدی از انتقادات را کلید زد زیرا منتقدان معتقدند دولت در این دور از سفرها به فکر حل مشکلات مردم در مناطق محرون نیست بلکه از این سفرها استفاده تبلیغاتی خواهد کرد به نفع یک جریان خاص در انتخابات.
احمدی نژاد که از اواخر سال گذشته شعار زنده باد بهار را سرلوحه کار خود قرار داده است حال در بهار دوباره این سفرها را آغاز کرده و نکته جالب توجه در آخرین سفر رئیس جمهور به سمنان، همراهی اسفندیار مشایی است کسی که از وی به عنوان گزینه احتمالی دولت در انتخابات آتی نام برده می‌شود.
با این همه دولتمردان به هیچ‌وجه نمی‌پذیرند که سفرهای استانی اهداف انتخاباتی را دنبال می‌کند و آنها را بخشی از فعالیت‌های روزمره دولت در راستای خدمت‌رسانی به مردم می‌دانند. به همین دلیل سخنگوی دولت خطاب به منتقدان می‌گوید که دولت نمی‌تواند به بهانه انتخابات، اداره امور کشور را تعطیل کند.
این در حالی است که روسای جمهور گذشته خاتمی در روزهایی که به دومین حضورشان در انتخابات ریاست‌جمهوری نزدیک می‌شدند، جز در موارد ضروری شخصا به سفر نمی‌رفتند و پروژه‌ها را افتتاح نمی‌کردند.
البته این اقدام دولت در آستانه انتخابات مسبوق به سابقه است زیرا سال ۸۸ یک ماه و یک هفته (۳۷ روز) به موعد برگزاری دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری مانده بود که احمدی نژاد سفرهای استانی را آغاز کرد و به قزوین رفت و همان زمان نیز مورد انتقاد شدید قرار گرفت؛ کاهش فاصله میان سفرهای استانی در سال جدید، عکس‌هایی که از این سفرها منتشر می‌شود و وعده‌هایی که رئیس‌جمهوری در سخنرانی‌هایش مطرح می‌کند، باعث شده بود که رقیبان احمدی‌نژاد با حساسیت زیاد نحوه برگزاری سفرهای استانی را رصد و دغدغه‌هایشان را درباره اهداف انتخاباتی آنها بیان کنند.
حال باید منتظر ماند و دید دولت با سیلی از وعده های انجام نشده وافزایش انتظارات مردم که منجر به ایجاد مشکلات زیادی در سطح استان ها شده است، به چه میزان رضایت مردم را جلب خواهد کرد
.


تاريخ : یکشنبه ۲۵ فروردین۱۳۹۲ | 23:18 | نویسنده : محمّد |
آپلود عکس


تاريخ : یکشنبه ۲۵ فروردین۱۳۹۲ | 16:51 | نویسنده : محمّد |
آپلود عکس


تاريخ : یکشنبه ۲۵ فروردین۱۳۹۲ | 0:41 | نویسنده : محمّد |

آپلود عکس


آپلود عکس


گوش کنید به درد دلش که چه می گوید این فرزند جانباز : شبها تا صبح را کنار تخت بابا می نشستم تا اکسیژنش را چک کنم.بارها به صورتش نگاه میکردم تا ببینم نفس میکشد ؟ تمام طراوت جوانیم را صرف سرفه ها و نفسهای بریده و خس خس بابا کردم . چه شبها که نخوابیدم چون بابا نمیخوابید. وای وقتی کهتاولها بیرون میزد. وای از وقتی که تاولهای بابا خونی و عفونی میشد.وای از وقتی که بابا سرفه های خونی میکرد . وای از وقتی که جسم بابا را با جسم دخترانه خود به دوش میکشیدم.من زیر بغل بابا را می گرفتم زیر بغل مردی را که زیر بغل ایران را گرفت . در حالی بابا به کمک دخترش محتاج بود که کسی کمکش نکرد.مردی که روزی شانه های ستبرش ایران را به دوش می کشید.اما بابا بعد از جنگ به هر کمکی نیاز داشت . روزی به او گفتم بابا جونم چرا دنبال درصد جانبازی نمیری؟ 
گفت دخترم الحمدلله که من نیاز مالی به بنیاد شهید و جانبازان ندارم،بگذار هزینه به دیگران تعلق یابد.مناصرار کردم به بابا که تو جانباز محسوب نمیشوی و بابا با اصرار من به بنیاد رفت. ای کاش هرگز به بابا اصرارنمیکردم... بابا رفت و آنچه از انواع تحقیر و توهین بود پس از گرفتن درصد جانبازی شنید.

آپلود عکس

چه کسی معنی تاول ها و درد های ناگفته ی جانبازان اعصاب و روان را درک میکند؟؟؟!!!  تاريخ : شنبه ۲۴ فروردین۱۳۹۲ | 1:7 | نویسنده : محمّد |
چرا خداوند از حق الناس نمی گذرد؟
حق الناس از نظر اسلام با عدالت و حكمت الهی رابطه ای تنگاه تنگ دارد و دارای گستره وسیعی می‌باشد. به عبارتی حق الناس در همه ابواب فقه وجود دارد و می‌توان گفت كه بابی از ابواب فقه اسلامی نیست، مگر اینكه مسایل فراوانی در زمینه حق الناس وجود دارد.
حق الناس در منابع و متون اسلامی، چه در قرآن و چه در روایات معصومین ـ علیهم السّلام ـ و كتب فقهی جایگاه خاصی دارد. اقامه قسط و عدل و برقراری عدالت اجتماعی و ادای حقوق الناس یكی از عمده‌ترین اهداف بعثت پیامبران است.
در اینجا چون صاحب حق مردم اند ، رعایت و نادیده گرفتن آن ارتباط مستقیمی با بحث عدالت خداوند دارد. خداوندی كه یكی از صفاتش عادل بودن است و دینی كه یكی از اصولش عدل است چگونه ممكن است حقوق انسانها برایش كم اهمیت باشد. در دین اسلام حق انسانها از جهتی شاید از حق خداوند نیز مهمتر لحاظ شود بطوری كه خداوند ممكن است در روز قیامت از حق خود بگذرد اما هیچ گاه از حق انسانهای دیگر نخواهد گذشت. البته باید توجه داشت كه حق الناس حق الله هم هست، زیرا هیچ كس جز خدا اصالتا و ذاتا حقی ندارد و حقوق مردم از جانب خدا تعیین شده و تضییع آن مخالفت با حكم و حق الهی تعیین شده در حق دیگران است.
«لَقَدْ أَرْسَلْنا رُسُلَنا بِالْبَیِّناتِ وَ أَنْزَلْنا مَعَهُمُ الْكِتابَ وَ الْمِیزانَ لِیَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ» (سوره حدید، آیه 25 ) : ما رسولان خود را با دلایل روشن فرستادیم، و با آنها كتاب آسمانی و میزان شناسایی حق از باطل نازل كردم تا مردم قیام به عدالت كنند (و احقاق حقوق و بسط عدل و داد به طور خود جوش از درون جامعه بشری آشكار شود).
این نشان از آن دارد كه احترام به حقوق دیگران و ادای آن یكی از اساسی‌ترین اهداف ادیان آسمانی است. قرآن كریم در آیات بسیاری مۆمنان را چه در باب مسائل اقتصادی و چه در باب حقوق اجتماعی و... دعوت به احترام به حقوق مردم نموده است. در اینجا تنها به دو نمونه از این آیات اشاره می‌نماییم.
«یا أیّها الّذین آمنوا لا تَأْكُلُوا أَمْوالَكُمْ بَیْنَكُمْ بِالْباطِلِ»؛ ای كسانی كه ایمان آورده‌اید اموال یكدیگر را از طرق نامشروع و غلط و باطل نخورید» (نساء، 29 ) ؛ یعنی، هرگونه تصرف در مال دیگری كه بدون حق و بدون مجوز منطقی و عقلانی بوده باشد ممنوع شناخته شده است.
قرآن كریم، به هنگام نكوهش از قوم یهود و ذكر اعمال زشت آنان می‌فرماید: «...وَ أَكْلِهِمْ أَمْوالَ النَّاسِ بِالْباطِلِ...» (همان، 161 ) : آنان در اموال مردم بدون مجوز و به ناحق تصرف می‌كردند. (ناگفته پیداست كه مراد از اكل و خوردن، در این آیه كنایه از هرگونه تصرف است خواه به صورت خوردن معمولی باشد یا پوشیدن و یا سكونت و یا غیر آن و چنین تعبیری در زبان فارسی نیز رایج است.)
بنابراین، هرگونه تجاوز، تقلب، غش، معاملات ربوی، رشوه، خرید و فروش اجناسی كه فایده منطقی و عقلانی در آنها نباشد، خرید و فروش وسایل فساد و گناه، در تحت این قانون كلی قرار دارند.
در كتب روایی نیز توجه فراوانی به حق الناس شده است. به طوری كه اگر تمام روایات مربوطه جمع بندی شود، چندین جلد كتاب خواهد شد. امّا در اینجا به چند نمونه از روایات اشاره می‌شود.
حضرت علی ـ علیه السّلام ـ می‌فرماید: «اَمّا الظّلم الّذی لا یُتركُ، فَظلمُ العباد بَعضُهُم بعضاً؛ امّا ظلمی كه بخشوده نمی‌شود ظلمی است كه بعضی از بندگان خدا بر بعض دیگر می‌كنند». (نهج البلاغه، خطبه 175 )
و در روایت دیگری آن حضرت حتی ادای حق الناس را از حق الله مهم‌تر دانسته و می‌فرماید: «جَعلَ الله سُبحانه حُقوقُ عبادِهِ مُقدّمةً علَی حُقُوقهِ فَمنْ قامَ بِحقُوقُ عبادالله كانَ ذلك مۆدّیاً الی القیامِ بِحقوقِ الله؛ خداوند حقوق بندگانش را مقدم بر حقوق خود قرار داده و كسی كه حقوق بندگانش را رعایت كند حقوق الهی را نیز رعایت خواهد كرد». (محمدی ری شهری، میزان الحكمة، ج 2، ص 480 )
حق الناس
حدود و موارد حق الناس
باید گفت بر اساس آیات و روایات اسلامی، مردم ومۆمنان دارای سه نوع حق و احترام می‌باشند.
1- احترام به مال مردم
در دیدگاه اسلامی، مال و دارایی مۆمن و گاهی اموال دیگران محترم است ومصونیت دارد و اتلاف و تجاوز در آن مجاز نیست. بنابراین، اگر كسی از راه ربا، رشوه، فریبكاری، سرقت و بالاخره هرگونه تصرف نامشروع، مالی را از كسی خورده باشد، باید به تحصیل رضایت صاحب مال و یا باز پس دادن آن مال اقدام نماید.
2- احترام به جان مردم
جان مسلمان از نظر اسلام حرمت خاصی دارد بنابراین هیچ كس نمی‌تواند به جان مسلمان، لطمه‌ای از قبیل ضرب و جرح وارد آورد یا با دادن غذای فاسد و مسموم و یا اعتیاد به مواد مخدر و یا هر چیز دیگری، سلامتی كسی را به خطر اندازد. بنابراین احترام به جان و بدن و سلامتی افراد، تا آن حدّ مورد اهمیت و مۆاخذه است كه حتی خداوند هم از آن صرف نظر نمی‌كند! امام علی ـ علیه السّلام ـ فرمود: خداوند می‌فرماید: «به عزّت و جلال خودم سوگند، از ظلم هیچ ظالمی نخواهم گذشت، اگر چه به اندازه دست بر دست زدنی باشد، ‌یا با فشار دادن دستی از روی ستم، محقق شده باشد». (علامه مجلسی، بحار الانوار، ج 6، ص 29 )
علاوه بر احترام و حرمت جسم و بدن دیگران، انسان نمی‌تواند با ترساندن و اندوهگین ساختن، آزردن و خلاصه هر گونه ضربه به اعصاب و روان دیگران موجبات ناراحتی آنان را فراهم نماید، ‌درغیر این صورت باید همه ضربه‌ها و خسارت‌های وارده را جبران نماید. و اگر چنین نكند، در دنیا و آخرت كیفر كردار ناروای خویش را خواهد دید.
3- حفظ آبروی دیگران و احترام به آن
عرض و آبروی افراد هم، دارای حرمت و مصونیت فوق العاده‌ای است و از موارد حق الناس به شمار می‌آید. بنابراین انسان نمی‌تواند به وسیله غیبت، تهمت، افشاگری و هرگونه رفتار دیگری، به آبرو و حیثیت دیگری ضربه و آسیبی وارد نماید، زیرا در غیر این صورت مرتكب ظلم بزرگی در حق او شده كه باید به جبران آن بپردازد. چنان كه امام صادق ـ علیه السّلام ـ می‌فرماید: «مَن كسَرَ مۆمِناً فَعلَیْه جَبْرُهُ؛ هر كس حیثیت مۆمنی را بشكند، بر او واجب است كه آن را جبران نماید.» (علامه مجلسی، بحار الانوار، ج 22، ص 351 )
حاصل آن كه، حق الناس از نظر اسلام با عدالت و حكمت الهی رابطه ای تنگاتنگ دارد و دارای گستره وسیعی می‌باشد. به عبارتی حق الناس در همه ابواب فقه وجود دارد و می‌توان گفت كه بابی از ابواب فقه اسلامی نیست، مگر اینكه مسایل فراوانی در زمینه حق الناس وجود دارد. پس باید دانست كه جامعه بر عهدة هر یك از اعضای خود حقوقی دارد كه همگی به احترام و ادای آن موظفند وعمل به آنچه آدمی، خود انتظار انجام آن را از دیگران دارد، پایین‌ترین درجه آن است. چنان كه از امام صادق ـ علیه السّلام ـ درباره حق مۆمن بر مۆمن سۆال شد، آن حضرت فرمود: «... اَیْسَرُ حَقٍّ مِنها اَنْ تُحبُّ لِنفْسِكَ و تَكْرهُ لهُ ما تَكرَهُ لِنَفْسِكَ...؛ كم‌ترین میزان حقوق برادرت بر تو آن است كه آنچه را برای خودت دوست می‌داری برای او نیز دوست بداری و آنچه را برای خودت نمی‌پسندی، برای او نپسندی.» (علامه مجلسی، بحار الانوار، ج 74، ص 224 ) . و در جای دیگری می فرمایند : «اَوّلُ قَطْرَة مِنْ دَمِ الشَّهید كَفارةُ لِذُنُوبِه اِلاَّ الدَّیْن فَاِنَّ كَفارَتُه قَضائه» : «اولین قطره خون شهید، كفاره گناهان او است؛ مگر بدهكارى كه كفاره آن اداى آن است.» (من لا یحضره الفقیه، ج‏3، ص 183، ح‏3688)
نتیجه
آنكه اگر خدا از حق محض خود بگذرد از لطف اوست، اما در مورد حق الناس پای دیگری در میان است و اگر او نگذرد، بدون احقاق حق عدالت اجرا نشده است.
منابع جهت مطالعه بیشتر:
1. اكبری، محمود، نگاهی به حق الناس، چاپ اول، قم، كتاب آشنا، 1368.
2. مكارم شیرازی، ناصر، تفسیر نمونه، ج 3، چاپ بیستم، (بی‌جا)، دار الكتب الاسلامیه، 1371.

تاريخ : جمعه ۲۳ فروردین۱۳۹۲ | 0:19 | نویسنده : محمّد |

آپلود عکس
آپلود عکس


تاريخ : پنجشنبه ۲۲ فروردین۱۳۹۲ | 23:58 | نویسنده : محمّد |


آپلود عکس


آپلود عکس


تاريخ : پنجشنبه ۲۲ فروردین۱۳۹۲ | 0:47 | نویسنده : محمّد |
 

آپلود عکس


اطلاعیه شماره یک

در اجرای ماده ۴۵ قانون و ماده ۴۶ آیین نامه اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر بدین وسیله به اطلاع اهالی محترم حوزه های انتخابیه شهرهای استان می رساند ثبت نام از داوطلبان عضویت در شورای اسلامی شهـر از تاریخ ۲۶/۱/۹۲ تا ۱/۲/۹۲ جمعاً به مدت ۷ روز به عمل می آید . واجدین شرایط قانونی می توانند همه روزه در وقت اداری با در دست داشتن اصل کارت ملی و شناسنامه عکس دار ، چهار قطعه عکس جدید ۴ × ۳ و دو نسخه تصویر کلیه صفحه های شناسنامه و کارت ملی، اصل و تصویر کارت پایان خدمت یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی، اصل وتصویر مدرک تحصیلی معتبر و ارائه گواهی قبول استعفا برای اشخاصی که مشمول ماده ۲۸ قانون انتخابات می باشند، به فرمانداریها مراجعه نمایند .
متذکر می گردد به استناد ماده ۲۶ قانون داوطلبان هنگام ثبت نام باید دارای شرایط زیر باشند .
الف – تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران .
ب – حداقل سن ۲۵ سال تمام .
ج – اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت مطلقه فقیه .
د – ابراز وفاداری به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .
ﻫ – داشتن حداقل مدرک فوق دیپلم یا معادل آن برای شورای شهرهای تا بیست هزار نفر جمعیت و داشتن حداقل مدرک لیسانس یا معادل آن برای شورای شهرهای بالای بیست هزار نفر جمعیت ( برابر قانون اشخاص جانباز، آزاده یا فرزند شهید از یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می باشند.)
و- دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی یاکارت معافیت دائم از خدمت برای مردان.
تبصره ۱- اقلیتهای دینی شناخته شده در قانون اساسی به جای اسلام باید به اصول دین خود اعتقاد و التزام عملی داشته باشند .
تبصره ۲- اعضای شوراها باید در محدوده حوزه انتخابیه خود سکونت اختیار نمایند . تغییر محل سکونت هر یک از اعضای شورا از محدوده حوزه انتخابیه به خارج از آن موجب سلب عضویت خواهد شد .

« ستاد انتخابات استان گیلان »

اطلاعیه شماره دو

در اجرای ماده ۴۵ قانون و ماده ۴۶ آیین نامه اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی روستا و بخش بدین وسیله به اطلاع اهالی محترم حوزه انتخابیه روستاهای استان می رساند ثبت نام از داوطلبان عضویت در شورای اسلامی روستا از تاریخ ۲۶/۱/۹۲ تا ۱/۲/۹۲ جمعاً به مدت ۷ روز به عمل می آید . واجدین شرایط قانونی می توانند همه روزه در وقت اداری با در دست داشتن اصل کارت ملی و شناسنامه عکس دار ، چهار قطعه عکس جدید ۴ × ۳ و دو نسخه تصویر کلیه صفحه های شناسنامه و کارت ملی، اصل و تصویر کارت پایان خدمت یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی، اصل وتصویر مدرک تحصیلی معتبر و ارائه گواهی قبول استعفا برای اشخاصی که مشمول ماده ۲۸ قانون انتخابات می باشند، به بخشداریها مراجعه نمایند .
متذکر می گردد به استناد ماده ۲۶ قانون داوطلبان هنگام ثبت نام باید دارای شرایط زیر باشند .
الف – تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران .
ب – حداقل سن ۲۵ سال تمام .
ج – اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت مطلقه فقیه .
د – ابراز وفاداری به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .
ﻫ – دارابودن سوادخواندن و نوشتن برای شورای روستاهای تا دویست خانوار و داشتن مدرک دیپلم برای شورای روستاهای بالای دویست خانوار (برابر قانون اشخاص جانباز، آزاده یا فرزند شهید از یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می باشند.)
و- دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی یاکارت معافیت دائم از خدمت برای مردان.
تبصره ۱- اقلیتهای دینی شناخته شده در قانون اساسی به جای اسلام باید به اصول دین خود اعتقاد و التزام عملی داشته باشند .
تبصره ۲- اعضای شوراها باید در محدوده حوزه انتخابیه خود سکونت اختیار نمایند . تغییر محل سکونت هر یک از اعضای شورا از محدوده حوزه انتخابیه به خارج از آن موجب سلب عضویت خواهد شد .

« ستاد انتخابات استان گیلان »

تاريخ : چهارشنبه ۲۱ فروردین۱۳۹۲ | 23:49 | نویسنده : محمّد |

صیاد دل ها یادش بخیر


آپلود عکس

آپلود عکس

روز تشیع جنازه ی صیاد،مقام معظم رهبری هم آمده بود و صحنه ای که بسیار زیبا و گیرا بود،خم شدن ایشان و بوسه زدن بر تابوت شهید بود. بعد از آن خانواده ی شهید آمدند،اولین نفر مهدی صیاد شیرازی،فرزند شهید بود که جلو آمد و دید پیکر پدر روی زمین است و ولایت هم بالای پیکر...او ولایت را برگزید،خود را روی پای آقا انداخت که اطرافیان بلندش کردند،وقتی مقام معظم رهبری از او پرسید که" چرا این کار را کردی؟" او پاسخ داد:" به خاطر اینکه خون شهید صیاد توی رگهای شماست." صیاد کسی بود که تا وقتی امام (ره) زنده بودند،قنوت نمازش "اللهم احفظ امام الخمینی" بود و بعد از امام نیز " اللهم احفظ امام الخامنه ای" شد از این پدر چنین پسری عجیب نیست. تا این جای کار را همه در تلویزیون دیدند،اما صحنه ی بسیار جالبی که بعد از این به وقوع پیوست را دوربین ها شکار نکردند و آن حضور بانوی صبر،همسر شهید بر بالای تابوت شوهرش بود.ایشان پس از فرزندش جلو آمد و حرکتی که انجام داد ،باز هم صحه بر تربیت ولایتی گذاشت که علی صیاد شیرازی روی خانواده ی خود انجام داده بود. همسر بزرگوار این شهید با دیدن مقام معظم رهبری به جای اینکه خود را بر روی تابوت شوهر بیندازد،گوشه عبای رهبر را گرفت،بوسید و خطاب به ایشان گفن:" حاج آقا ،اگه شما از ایشون راضی هستین ،اجازه بدین مردم جنازه را تشییع کنن." آقا دوباره این جمله را تکرار کردند که "ایشون همرزم من بودن،من از ایشون راضی هستم." چنان ولوله و همهمه ای به پا شد که قابل کنترل نبود و جو به طور کل بهم ریخت.سپس خانواده ی شهید صیاد به کناری آورده شدند. این خانواده ولایتی در همان روز آبروی صیاد را خریده و او را سر افراز کردند و به همه ثابت کردند که پیرو را شهید ولایتی خود هستند.... می گویند دل به دل راه دارد...براستی که شهید سنگ تمام گذاشت برای رهبری ...و این می شود که صبح روز بعد از خاکسپاری ،خانواده شهید به همراه تنی چند از دوستان نماز صبح را که در مرقد امام(رحمه الله علیه) خواندند و از آن طرف رفتند برسر مزار شهید در بهشت زهرا(س)،سر قبر که می رسند میبینند ...پیش از آنان کس دیگری آمده بود...حضرت مقام معظم رهبری...و قتی جویا میشوند که این صبح به این زودی انهم با این خطرات آقا اینجا چه میکند!!! آقای غریب ما می گوید:" دلم برای صیادم تنگ شده،مدتی است ازش دور شده ام...."تاريخ : چهارشنبه ۲۱ فروردین۱۳۹۲ | 16:40 | نویسنده : محمّد |
آپلود عکس

مدتی است که جمعی از بسیجیان این شهر لولمان،  جهت لبیک به فرامین ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت ا... خامنه ای که سال 92 را سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامیدند آستین همت بالا زده و خود را مهیای ورود به معرکه انتخابات شورای اسلامی شهر نموده اند،  تا کاستیهای قبل را پوشش و ترمیم نمایند . ولی  متاسفانه عوامل فتنه سالهای دورکه ضربات سختی از جانب بچه مسلمانان و بسیجیان با بصیرت منطقه خورده بودند با شایعاتی بر علیه این بسیجیان مخلص ذوب در ولایت  قصد تخریب آنان را دارند، ما مریدان امام خامنه ای اعلام می داریم ضمن حضور دشمن شکن بسان حضور نهم دی ماه 88 ،سیلی محکمی دیگری بر آنان خواهیم زد تا از یاوه گویی های مذبوحانه خود تا ابد دست بردارند.
و همانطور که علی زمانه در ديدار هزاران نفراز مردم استان گيلان‌ در مورخه1389/10/8 فرمودند:
فتنه‌ سال گذشته جلوه‌اى از توطئه‌ دشمنان بود؛ فتنه بود. فتنه يعنى كسانى شعارهاى حق را با محتواى صددرصد باطل مطرح كنند، براى فريب دادن مردم بياورند اما ناكام شدند. هدف از ايجاد فتنه، گمراه‌كردن مردم است. شما ملاحظه كنيد؛ مردم ما در مقابله‌ با فتنه، خودشان به پا خاستند.
9 دى در سراسر كشور مشت محكمى به دهان فتنه‌گران زد. اين كار را خود مردم كردند. اين حركت ‌ـ‌ همان طورى كه گويندگان و بزرگان و همه بارها گفته‌اند ‌ـ‌ يك حركت خودجوش بود؛ اين خيلى معنا دارد؛ اين نشانه‌ اين است كه اين مردم بيدارند، هوشيارند. دشمنان ما بايد اين پيام را بگيرند.
آن كسانى كه خيال مي‌كنند مي‌توانند ميان نظام و مردم جدايى بيندازند، ببينند و بفهمند كه اين نظام، نظام خود مردم است، مال مردم است.
امتياز نظام ما به اين است كه متعلق به مردم است. آن كسانى كه با همه‌ وجود نظام جمهورى اسلامى را و اسلام را و اين پرچم برافراشته را در اين كشور نگه داشته‌اند، در درجه‌‌ اول خود مردمند؛ دشمنان ما اين را بفهمند.

به امید حماسه ای دیگر


تاريخ : چهارشنبه ۲۱ فروردین۱۳۹۲ | 0:31 | نویسنده : محمّد |

ضمن تسلیت به مردم ولایت مدار استان بوشهر  بدینوسیله  مردم  عزیز شهر لولمان  با بازماندگان  این ضایعه اسفناک  ابراز همدردی می نمایند


آپلود عکس


نمایی از تصویر  ماهواره ای محل وقوع زلزله استان بوشهر

آپلود عکس

آپلود عکس


آپلود عکس


هموطن، تسلیت کمترین واژه برای مصیبت توست

آپلود عکس
تاريخ : سه شنبه ۲۰ فروردین۱۳۹۲ | 23:31 | نویسنده : محمّد |
آپلود عکس


تاريخ : سه شنبه ۲۰ فروردین۱۳۹۲ | 12:41 | نویسنده : محمّد |
آپلود عکس


تاريخ : یکشنبه ۱۸ فروردین۱۳۹۲ | 22:32 | نویسنده : محمّد |
آپلود عکس رایگان و دائمی

آپلود عکس 


تاريخ : شنبه ۱۷ فروردین۱۳۹۲ | 23:46 | نویسنده : محمّد |
تاريخ : شنبه ۱۷ فروردین۱۳۹۲ | 23:39 | نویسنده : محمّد |

آپلود عکس رایگان و دائمی

با توجه به تاثیر ورزش بر روی جسم و روان انسان این سوال برایمان مطرح خواهد شد که سن مناسب شروع ورزش و ورزش مناسب برای هر سن کدام است؟ با توجه به توانایی کودک و نوجوانان به فراگیری سریع فنون و تکنیکهای ورزشی آموزش داده شده، امکان بدست آوردن عملکرد ورزشی کودک در حد فعالیت های حرفه ای بسیار بیشتر و سریع تر از بالغین می باشد ولی این موضوع دلیلی بر موفقیت کودک و نوجوانان در فعالیت های حرفه ای کوتاه مدت و دراز مدت نمی باشد. مطالعات متعدد نشان داده است پرداختن زود هنگام به فعالیت های حرفه ای باعث عدم موفقیت کودک در تداوم فعالیت ورزشی می باشد.. این سوال یکی از مسایل مورد اختلاف گروه پزشکی و جامعه ورزشی می باشد.
از دیدگاه سلامت اگر هدف از ورزش ارتقا سلامت عمومی جامعه باشد و از دیدگاه ورزشی اگر حضور طولانی تر ورزشکار و عدم غیبت در میادین ورزشی به علل مختلف از جمله ترس و نگرانی، آسیب و … مورد نظر باشد پرداختن حرفه ای به ورزش در کودکان ونوجوانان تا سن ۱۴ سالگی توصیه نمیشود. زودترین سن برای شروع ورزش سن ۷-۶ سالگی می باشد و قبل از آن باید فعالیت های فیزیکی کودک جنبه بازی داشته باشد و القا کننده مفهوم ورزش نباشد . 
پنج سالگی: 
نشستن یا ایستادن و بی حرکتی بیش از اندازه (بیش تر از ۵ تا ۱۰ دقیقه) برای کودکان سبب کسالت و خستگی و یا حالات عصبی می شود. فعالیتهایی که برای کودک تنظیم می شود باید به گونه ای باشد که او را به تحرک وادار سازد.دویدن پریدن سه چرخه سواری فعالیتهای موزون همراه با صدای طبل ، سوت، زدن دو چوب بر یکدیگر و یا درصورت امکان استفاده از نوارهای موسیقی مناسب که به هماهنگی اعصاب و عضلات و کنترل و تعادل بیش تر بدن منجر خواهد شد. 
آب بازی تحت نظارت بازی با توپ سبک می تواند بازی های مناسبی باشد. پس از این سن نیز فعالیت ورزشی نباید به یک رشته خاص محدود شود و باید دارای تنوع مناسب از کلیه فعالیتهای ورزشی مناسب برای سن و خصوصا ورزشهای پایه را شامل شود. 
کودکان زیر ۸ سال : 
باید در بازی، کشف و یادگیری مهارتهایی که از طریق پرتاب کردن و گرفتن، ضربه زدن به توپ، بالا و پایین پریدن، دویدن و شنا کردن حاصل میشود، کاملا آزادانه رفتار کنند و این مهارتها را به شادی بخش ترین روش بیاموزند. 
8 تا ۱۰ سالگی : 
فعالیت هایی چون پیاده روی، دوهای کوتاه، ژیمناستیک، شنا، تنیس و تنیس روی میز توصیه می شود، کودکان ۸ تا ۱۰ ساله، بسته به میزان رشد خود میتوانند در مسابقات سازمان یافته شرکت کنند. (مانند مسابقات داخلی در مدارس) 
کودکان کم سال نباید به ورزشهایی بپردازند که موجب اخلال در کار رشد استخوانها، عضلات و مفاصل آنها شده یا به این اندامها صدمه وارد کند. بهترین روش پرداختن به ورزشهای متنوعی است که روی یک اندام متمرکز نشده و طولانی هم نباشند. بدن سازی با وزنه قبل از سن بلوغ به هیچ وجه توصیه نمیشود و پس از آن هم باید همواره تحت نظر مربی انجام گیرد.
بهترین حالت در بازی و ورزش کودک زمانی است که او با همسالان یا کودکان هم قد و قواره خود باشد.
آنها هنوز برای توسعه مهارتهای خود به کمک نیاز دارند و باید کنارآمدن با ناامیدی و شکست را بیاموزند. فعالیت تخصصی آنها باید تنها۴۰-۳۰% کل زمان فعالیت ورزشی را تشکیل دهد و بتدریج این میزان افزایش می یابد
۱۱ تا ۱۳ سال:
کودکان و نوجوانان میتوانند از رقابت در ورزش لذت ببرند و همچنان به آموختن مهارتهای تازه بپردازند.
بعضی از کودکان در این گروه سنی استعداد و علاقه خاصی به یک ورزش به خصوص نشان میدهند و میتوانند با داشتن مربی در این زمینه بسیار پیشرف نمایند.
این سنین، بهترین زمان برای پرداختن به ورزشهای مختلف و انتخاب ورزش مورد علاقه از میان آنهاست. یک مهارت بسیار مهم در این سنین، آموختن رفتار صحیح در زمان بازی، بردن و باختن است.
پرداختن به ورزش در این سنین میتواند شامل سفرهایی با تیم ورزشی و فرصتهایی برای رهبری گروه هم باشد. نکته مهم در اینجاست که نباید نوجوان را بیش از حدود آمادگی و توانایی جسمی روحی او به انجام کاری "وادار" کرد.
نوجوانانی که به هر دلیل علاقه ای به شرکت در ورزشهای رقابتی تیمی ندارند میتوانند با راهنمایی مربیان و والدین خود به ورزشهایی چون کـــاراتـــه ،اسکیت، سوارکاری، دوچرخه سواری و مانند اینها بپردازند. 
سنین ۱۵-۱۴ سالگی : 
۵۰% فعالیت ورزش برای فعالیت تخصصی در نظر گرفته می شود و درنهایت نیز در سنین جوانی و ورزش بزرگسالان باید همواره ۲۰% فعالیتهای ورزشی غیر اختصاصی و فعالیتهای عمومی و پایه ورزشی باشد. از دیگر نکات مهم در زمینه ورزش کودکان و نوجونان شرکت کودک در ورزشهای گروهی و در گروه متناسب با کودک از لحاظ سن، جنس و جثه بدنی بصورت توام می باشد. 
همچنین تعیین نقش ورزشی توسط مربی متناسب با توانایی های کودک و به بازی گرفتن وی توسط سایر هم تیمی ها نقش مهمی در تداوم انگیزه کودک به شرکت در فعالیتهای ورزشی دارد. از لحاظ نوع ورزشهای توصیه شده برای سنین مختلف, ورزشها را می توان به سه دسته بدون برخورد, ورزشهای با برخورد کم و ورزشهای بسیار پربرخورد تقسیم بندی نمود. تقسیم بندی دیگر بر حسب میزان فشار وارد بر بدن در حین ورزش می باشد. 
بطور کلی برای در سنین ۱۴-۱۱ سالگی ورزشهای مانند کــــاراتــــه، والیبال، بدمینتون، بسکتبال، فوتبال و دوچرخه سواری توصیه می شود و نهایتا" ورزش های بسیار پر برخورد و یا ورزش هایی که فشار وارده بر بدن بیش از حد متعارف می باشد مانند وزنه برداری، کشتی، فوتبال آمریکایی، هاکی و بوکس بعد از سنین بلوغ و ۱۵ سالگی توصیه می شود . 

تاريخ : شنبه ۱۷ فروردین۱۳۹۲ | 16:43 | نویسنده : محمّد |
آپلود عکس رایگان و دائمی  


تاريخ : شنبه ۱۷ فروردین۱۳۹۲ | 16:13 | نویسنده : محمّد |


آپلود عکس رایگان و دائمی

شهید احمدعلی خادمی فرزند حسین متولد 1339/02/27  محل تولد شهر لولمان -پیربست  یگان اعزامی پادگان جی تهران، از خانواده مذهبی  شهر بوده که با شروع جنگ در منطقه عمومی خرمشهر در مورخ 1359/07/23 به فیض عظمای شهادت نائل آمدند ، مزار این شهید در گلزار شهدای تازآباد رشت  زیارتگاه عشاق ولایت  حضرت علی(ع)می باشد . 

« روحمان به یاد این شهید شاد باد »


برچسب‌ها: شهید احمدعلی خادمی , شهید لولمان

تاريخ : جمعه ۱۶ فروردین۱۳۹۲ | 17:31 | نویسنده : محمّد |
آپلود عکس رایگان و دائمی

نخستين نشست مشترك نماينده ولي فقيه، استاندار و مجمع نمايندگان گيلان در سال جديد در بيت آيت الله قرباني برگزار شد.
مهندس کیهان هاشم نیا استاندار گيلان در اين نشست با اشاره به اينکه پيشرفت هر چه بيشتر گيلان در گرو همدلي هاست، افزود: امروز همدلي و يكپارچگي مسئولين ارشد گيلان براي خدمت به مردم و آباداني هرچه بيشتر گيلان مثال زدني است و مي بايست اين همراهي تداوم يابد.
مهندس کيهان هاشم نيا همچنين در اين نشست به ارايه ي گزارشي از روند تخصيص اعتبارات عمراني گيلان در سال 91 پرداخت و اضافه کرد: سال گذشته 5 هزار ميليارد تومان از محل اعتبارات دولتي – خصوصي و صندوق توسعه ملي و فروش اوراق مشارکت براي اجراي انواع طرحهاي عمراني – توليدي و خدماتي در گيلان هزينه شد.
وي با اشاره به روند رو به رشد طرح هاي استان و عزم دولت براي خدمت هرچه بيشتر اظهار کرد: 360 ميليارد تومان از اين اعتبارات مربوط به اوراق مشاركت استاني براي تامين بودجه پروژه هاي مهم گيلان تامين شده است.
نماينده عالي دولت در گيلان با بيان اينكه افزايش اتحاد و همدلي بين مسئولان استان و تكميل پروژه هاي مهم استان از جمله پروژه راه آهن و مهر ماندگار از اولويت هاي مهم كاري سال 92 خواهد بود، ادامه داد: روند اجراي اين طرح ها طبق برنامه ي زمانبندي ادامه دارد .
استاندار گيلان در پايان تاکيد کرد: بايد در سال جديد تمام تلاش خود را به كار ببنديم تا جايي كه در توان ماست با خدمت به مردم موجب پيشرفت و آباداني گيلان شويم.
آیت الله زین العابدین قربانی نماينده ولي فقيه در گيلان نيز در اين ديدار، اتحاد و همدلي مسئولان و دست اندرکاران را براي تسريع در روند توسعه ي استان و رفع محدوديتها ضروري دانست و گفت: تحقق اهداف پيش بيني شده در سال جديد که بر محور خلق حماسه ي سياسي و حماسه ي اقتصادي استوار است با تعيين استراتژي جديد و برنامه ريزي بهينه قابل تحقق است و تعامل مديران اجرايي و نمايندگان مردم در اين عرصه نقشي تعيين کننده دارد .
آيت الله قرباني با اشاره به نامگذاري امسال به عنوان حماسه ي سياسي و حماسه اقتصادي از سوي رهبر معظم انقلاب گفت: اين مهم مي تواند استراتژي جديد براي جهش اقتصادي و خلق حماسه ي ماندگار سياسي تعريف کند .
نماينده ولي فقيه در گيلان همچنين حضور پرشور مردم در عرصه هاي سرنوشت ساز را در گرو پيوند مستحکم ملت با حاکميت دانست و افزود: با خدمت مخلصانه و تلاشهاي صادقانه و خستگي ناپذير متوليان موجب پيوند هرچه بيشتر ملت با حاکميت مي شوند.
ناصر عاشوري رئيس مجمع نمايندگان گيلان نيز در اين نشست بر ضرورت پيگيري مسايل و مشکلات استان تاکيد کرد و گفت: پيگيري مستمر راه برون رفت از محدوديتهاي اجرايي است.
وي با اشاره به نامگذاري امسال به نام حماسه سياسي و حماسه اقتصادي گفت: تكليف مهمي بردوش مسئولين و نمايندگان گذاشته شده است تا بتوانند در جهت تحقق اين شعار محوري گام بردارند.
ناصر عاشوري رسيدگي به مسائل عمراني، كشاورزي، منابع ماليات و فرهنگ سازي در جهت پرداخت آن، خارج شدن اقتصاد از نفت و مسائل سياسي از جمله اولويت هاي مهم كاري نمايندگان در سال 92 اعلام و اظهار کرد: اين نشست با هدف همدلي، همفكري، وحدت و دوستي مسئولين ارشد استان برگزار شده است.
در اين نشست هر یک از نمايندگان نيز در سخناني بر تقويت روحيه اميد در جامعه، حمايت از توليد ملي، حل مشكلات اساسي استان، تلاش همه جانبه براي افزايش بودجه گيلان در سال92، تكميل پروژه هاي مهرماندگار، پايان پروژه هاي عمراني استان و تقويت بخش كشاورزي و همدلي مسئولين تاكيد كردند.


تاريخ : جمعه ۱۶ فروردین۱۳۹۲ | 16:48 | نویسنده : محمّد |


آپلود عکس رایگان و دائمی

سلام دوستان عزیز،امروز چهارشنبه  1391/1/14 رأس ساعت 16 عصر،سعادتی نسیب ما شد که در مراسم بزرگداشت سردار شهید عباس قنبری  که از سوی همرزمان  و دوستان آن شهید  با عنوان علمدار عشق  درحرم مطهر سلطان سید جلال الدین اشرف ( حسینیه سوگواران آل محمّد)  شهرستان آستانه اشرفیه برگزار گردیده بود شرکت نمائیم، که الحمدالله با فضای معنویی حاکم موجب شادی روحمان با یاد این شهید گردید . در این مراسم معنوی چندتن از همرزمان شهید ،

حاج محمّد پاک نعمت 

آپلود عکس رایگان و دائمی

 دکتر  اصغر شکرگذار 

آپلود عکس رایگان و دائمی

 با بیان خاطرات و خصوصیّات این شهید همگان را به فیض رساندند در میان واگویه خاطرات همرزمان شهید

حاج علی قنبری پدر بزرگوار شهید قنبری

آپلود عکس رایگان و دائمی

نیز شمه ای از خلق و خوی و خاطرات نوجوانی و جوانی ایشان را بیان داشتند ، در پایان مراسم با 

مداحی ذاکر اهل بیت(س) مهندس نبوی

به روحانیت مجلس افزوده شد. والسلام

آپلود عکس رایگان و دائمی

آپلود عکس رایگان و دائمی

آپلود عکس رایگان و دائمی

آپلود عکس رایگان و دائمی

آپلود عکس رایگان و دائمی

آپلود عکس رایگان و دائمی

آپلود عکس رایگان و دائمی

4

تاريخ : چهارشنبه ۱۴ فروردین۱۳۹۲ | 21:5 | نویسنده : محمّد |
تصاویر سیزده سال 92 شهر لولمان

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس


تاريخ : سه شنبه ۱۳ فروردین۱۳۹۲ | 23:54 | نویسنده : محمّد |
این مطلب رو به درخواست یکی از دوستان خوب و جوان و مومنم در لولمان نیوز نوشتم.

فولکلور یعنی چه ؟ ( فولکلور یعنی ، مردم شناسی، باورها)

آپلود عکس


فولکلور Folklore)) مرکب از دو کلمه است. Folk، به معنی مردم، گروه، قوم و خویش،‌ملت، عوام و توده مردم و lore، به معنی دانش، ‌معرفت و دانستن است. بنابراین واژه فولکلور را می‌توان به "فرهنگ و دانش عامه" یا "اشعار و افسانه‌ها و آداب و رسوم و باورهای مردم" ترجمه کرد.
فولکلور نخستین بار در سال 1846 میلادی بوسیلۀ آمبروز مرتن عنوان مقاله‌ای قرار گرفت که موضوع بحث آن درباره دانش عامیانه و آداب و رسوم سنتی بود. از آن پس در زبان محاوره زبان انگلیسی راه یافت و شناسنامه فرهنگی پیدا کرد.
فولکلور اصطلاحی است که در علم مردم‌شناسی مطرح است و به مطالعه دقیق‌تر، «فولکلور به مجموعه‌ای از دانستنیها، باورها و رفتارهای مراسمی اطلاق می‌شود که در بین توده مردم، بدون در نظر گرفتن فایده‌های علمی و منطقی آن، سینه به سینه و نسل به نسل به صورت تجربه‌های زندگی به ارث رسیده باشد و یا به علمی گفته می‌شود که در آداب و رسوم، سنتها، ادب و فرهنگ عامه بحث می‌کند. در واقع، مجموعه آداب و رسوم، عقاید، عادات، افسانه‌ها، حکایتها، مثلها، ترانه‌ها و اشعار عامیانه و رفتارهایی چون شیوه‌های غذا خوردن،‌لباس دوختن و پوشیدن، آداب و رسوم کفن و دفن، مراسم عروسی و ... در شمار فولکلور هستند.»
رواج این اصطلاح در زبان فارسی ابتدا به وسیله صادق هدایت در سال 1306 در کتابی به نام فواید گیاهخواری بوده است. پس از آن در مقاله‌ای توسط رشید یاسمی در مجله تعلیم و تربیت سال 1315 هجری شمسی چاپ شد.
خصایص فولکلور در نظر صاحب‌نظران
وارانیاک(1939) سه خصیصه یا وجه مشخصه برای فولکلور برمی‌شمرد که عبارتند از:
«1. فولکلور بر میراث و اصول تمدنی قدیمی و کهن بنا شده است.
2. فولکلور با هیچ‌گونه روش علمی و استدلال منطقی، همراه نیست؛ یعنی نه معلمی آن را تدریس می‌کند و نه از کتاب و نوشته‌ای می‌توان آموخت؛ به علاوه، عاری از هرگونه آرایش روشنفکری و پیرایش نظری است.
3. این خصوصیت عدم تحول روشنفکری و نظری باعث شده است که در جریان اشاعه اصول تمدن جدید، فولکلور بدون اینکه با آنها ترکیب شود، در کنارشان قرار گیرد و در نتیجه، عناصری بسیار قدیمی را تقریباً دست نخورده حفظ کند. این پدیده خصوصاً در هنرهای عامیانه تجلی می‌کند.»
وان ژنپ(1924) نیز فولکلور را باورها و اعمال گروهی بدون نظریه علمی و فاقد پشتوانه‌ای منطقی می‌داند که واجد چنین خصوصیاتی است:
«1- فولکلور، اعمال و رفتارهای جمعی و گروهی است که در بین عامه مردم رایج باشد. بنابراین عمل و رفتار یک نفر یا یک خانواده را نمی‌توان فولکلور نامید.
2- اعمال و رفتارهای فولکلوری به مناسبت و بنابر مقتضیات تکرار می‌شود؛ یعنی آنچه که یک یا چند مرتبه یا در دوره محدودی اتفاق می‌افتد فولکلور نیست.
3- فولکلور نه بطور خاص، بلکه در مجموعه فعالیتهای زندگی نقشی را بر عهده دارد.
4- ابداع‌کننده و زمان شروع رفتار و اعمال فولکلوری مشخص نیست این پدیده‌ها بوسیله عامه مردم به وجود آمده است. البته در گذشته دور مبدعی داشته ولی به مرور ایام آن شخص فراموش شده و فقط عمل او به جا مانده است.
5- مقدار زیادی از اعمال فولکلوری بی‌ادبانه و دور از نزاکت تلقی شده و در محافل رسمی و اشرافی از انجام و بیان آنها خودداری می‌شود.»
فولکلور و مردم‌شناسی
مرزبندی بین فولکلور و مردم‌شناسی نه مقدور است و نه لازم؛ اما بین این دو پیوند تنگاتنگی وجود دارد. قبل از جنگ بین‌الملل اول به دلیل تفکیک خاصی که بین سنن اقوام و گروههای ساده و ابتدایی و رسوم عامیانه شهرها و جوامع متمدن خصوصاً در جوامع اروپایی صورت می‌گرفت؛ مردم‌شناسی را علمی می‌دانستند که گروههای ساده و ابتدایی و فاقد خط را مورد مطالعه قرار دهد و فولکلوریست را کسی می‌دانستند که مراسم و سنن و هنر عامیانه جوامع متمدن و صاحب خط را مطالعه کند؛ اما بعد از جنگ بین‌الملل دوم مردم‌شناسان، دامنه تحقیقات خود را به شهرها و جوامع متمدن هم کشاندند. از این رو مردم‌شناسی شامل مقدار زیادی از مطالعات فولکلوری شد. اما سه تمایز کلی در عین وابستگی این دو به یکدیگر می‌توان قائل شد:
«1- فولکلوریست، بیشتر به جمع‌آوری و تقسیم‌بندی ومطالعه مقایسه‌ای پدیده‌های فرهنگی اهمیت می‌دهد؛ در حالی که مردم‌شناسی به تجزیه و تحلیل پدیده‌ها می‌پردازد.
2- مطالعه فولکلور غالباً درباره گذشته است؛ یعنی آنچه از حیات دیرینه‌ی سنت به فراموشی سپرده شده و احیاناً بطور پراکنده بین مردم باقی مانده است؛ ولی مردم‌شناسی در مورد جوامع فعلی و آداب و رسوم آنهاست.
3- مطالعه فولکلور متکی بر مدارک موزه‌ای و کتابخانه‌ای است؛ در حالی که منابع مردم‌شناسان، تحقیقات محلی است.»
مثال از فولکلور ایرانی
ترانه‌ها، مثلها، چیستانها، لالاییها، دوبیتی‌ها، افسانه‌ها و ... بخش مهمی از فرهنگ عامه یا فولکلور ایرانیان بوده است. ترانه در ایران کهن جای ویژه‌ای داشته و هر زمان که رویدادهای مهم تاریخی روی داده است، مردم بوسیله همین ترانه‌ها، احساسات درونی خود را بازگو کرده‌اند و عشق و نفرت خود را نشان داده‌اند. ترانه‌ها، همچون دیگر مقوله‌های ذهنی جامعه، نه تنها نمونه‌ای هستند از زبان، طرز بیان مردم و ذوق و اندیشه‌ی آنان که وابسته به معیشت و شیوه تولید است؛ بلکه نشانگر واقعیتهای زندگی و نیازها و آروزهای مردمانی است که در ایران پهناور با زبانها و گویشهای گوناگون رواج دارد.
لالایی که آواز مادران و دایگان برای خواباندن کودک شیرخواره است، به نوعی فولکلور قلمداد می‌شود؛ کلمات ساده و بی‌پیرایه‌ای که بیان کننده عادی‌ترین موضوعهای خودمانی و ذوقی زندگی است و وقتی بر زبان مادری جاری می‌شود با جوهری از عشق و احساس همراه می‌گردد و نخستین ارتباط کلامی را با کودک ایجاد می‌کند. این لالایی‌ها نسل به نسل بین افراد، سینه‌به‌سینه منتقل شده‌اند.
نمونه هایی از فولکلور گیلان عبارتند از:
۱ نمایش عروسکی آهو چره
۲ کشتی گیله مردی:
۳ نوروز خوانی
۴ جستارهای وابسته(نسبت‌های خانوادگی و ازدواج در گیلان -ورزاجنگ)

آپلود عکس

 من هم علاقه شدیدی به موزیک فولکور  گیلانی که همان موزیکی محلی(گیلانی) ماست  دارم که ماهیت فرهنگی گیلک زبانها در آن تجمیع شده است و ما وظیفه داریم به شدت از آن پاسداری کنیم.تاريخ : سه شنبه ۱۳ فروردین۱۳۹۲ | 18:0 | نویسنده : محمّد |
آپلود عکس

روز سیزده فروردین هر سال بنام روز طبیعت نامیده شده است، امیدواریم بسان سالهای قبل و ایام گذشته با طبیعت مونس بوده و همیشه آنرا پاک بداریم.


تاريخ : دوشنبه ۱۲ فروردین۱۳۹۲ | 18:48 | نویسنده : محمّد |
برگه رای‌گیری 12 فروردین این شکلی بوده

آپلود عکس

رای‎دهندگان، می‌بایست بخش موردنظر خود را از برگه جدا می‎کردند و در صندوق رای می‎انداختند.


تاريخ : دوشنبه ۱۲ فروردین۱۳۹۲ | 18:23 | نویسنده : محمّد |
آپلود عکس

حضرت فاطمه علیهاالسلام هر چند مقام برتری دارد، ولی او نیز همانند دیگران این مسیر را می‏پیماید و پس از عالم برزخ به محشر می‏آید و در پیشگاه خدا مقام او بر دیگران ثابت می‏شود...
علی علیه‏السلام می‏فرمایند: روزی پیامبر خدا صلی اللَّه علیه و آله برای دیدار فاطمه علیهاالسلام به خانه‏ی ما آمد، ولی دخترش را بسیار محزون دید. از او پرسید چرا این گونه غمگینی؟ در جواب گفت: پدر جان! به یاد عالم محشر افتادم که مردم در آن حال عریان خواهند بود. (ذکرت المحشر و وقوف الناس عراه...)
رسول گرامی فرمودند: نگران مباش، پس از آنکه من، علی و ابراهیم خلیل علیه‏السلام سر از قبر برمی‏داریم آنگاه خداوند جبرئیل را با هفتاد هزار ملائکه به سراغ تو می‏فرستند، سپس اسرافیل در حالی که با سه پارچه زیبا از نور در اختیار دارد، کنار تو می‏آید و تو را از قبر بیرون می‏نماید، در حالی که بدنت پوشیده است...
آنگاه با عزت و احترام بی‏نظیر هفتاد هزار ملائکه تسبیح گویان تو را وارد محشر می‏کنند و به همین تعداد حوریان بهشتی به استقبالت می‏آیند. در این هنگام مریم (دختر عمران)، خدیجه (دختر خویلد)، حوا (زن آدم)، آسیه، (دختر مزاحم) هر کدام با صفوف ملائکه اطراف تو را می‏گیرند و تو را بر روی منبری از نور می‏نشانند در این هنگام جبرئیل به حضور تو می‏رسد و می‏گوید:
هر حاجتی داری بگو و تو می‏گویی: خدایا! حسن و حسینم را می‏خواهم.
در آن ساعت حسینت را می‏بینی که با بدن خون آلون به محشر می‏آید و از خدا می‏خواهد که قاتلان وی را به کیفر رساند، بلافاصله خداوند به خشم آمده و از خشم او ملائکه نیز به خشم آیند و شعله‏های جهنم زبانه می‏کشد و قاتلان حسین و دشمنان او بر درون آتش افکنده می‏شوند.


1ـ بحارالانوار، ج 43، ص 226-225 با تلخیص.
    


تاريخ : دوشنبه ۱۲ فروردین۱۳۹۲ | 18:18 | نویسنده : محمّد |
پس از نشست هيات حل اختلاف و رسيدگي به شكايات
شورای شهر رشت منحل شد

آپلود عکس

سیزدهمین نشست هیات حل اختلاف و رسیدگی به شکایات از شوراهای اسلامی استان صبح امروز به ریاست استاندار گیلان برگزار شد
با توجه به معضلات بوجود آمده در شورای اسلامی رشت و عدم تشکیل جلسات شورا وانحراف از وظایف قانونی که موجب کندی کار در امور جاری شهرداری گردید لذا انحلال شورای اسلامی شهر رشت به تصویب هیات استان رسید . تا برگزاری انتخابات مجدد و تشکیل شورای جدید ، استاندار جانشین آن شورا خواهد شد .
محمّد اقاجانزاده افزود : همچنین با توجه به معضلات بوجود آمده در شورای اسلامی رشت و عدم تشکیل جلسات شورا وانحراف از وظایف قانونی که موجب کندی کار در امور جاری شهرداری گردید لذا انحلال شورای اسلامی شهر رشت به تصویب هیات استان رسید و جهت تصویب نهایی به هیات مرکزی حل اختلاف و رسیدگی به شکایات از شوراهای اسلامی کشور ارجاع شد .
وی افزود : طبق ماده ی ۸۵ اصلاحی قانون تشکیلات ، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران ، پس از تصویب نهایی انحلال تا برگزاری انتخابات مجدد و تشکیل شورای جدید ، استاندار جانشین آن شورا خواهد شد


تاريخ : شنبه ۱۰ فروردین۱۳۹۲ | 23:20 | نویسنده : محمّد |
آپلود عکس

چارلز دانشجوی انگلیسی با طعنه به دوست وهمکلاسی ایرانی اش همایون می گوید:چرا خانوماتون نمیتونن با مردا دست بدن یا لمسشون کنن !؟ یعنی مردای ایرانی اینقدر کارنامهخرابی دارند وخودشون رو نمیتونن کنترل کنند ؟؟
 همایون لبخندی می زنه ومیگه: ملکه انگلستان میتونه با هر مردی دست بده ؟و هر مردی می تونه ملکه انگلستان رو لمس کنه؟!

 چارلز با عصبانیت می گه:نه! مگه ملکه فرد عادیه ؟!! فقط افراد خاصی می تونن با ایشون دستبدن ودر رابطه باشن !!!

همایون هم بی درنگ می گه :

خانم های ایرونی همشون ملکه هستنن!!!


تاريخ : شنبه ۱۰ فروردین۱۳۹۲ | 14:27 | نویسنده : محمّد |

سلام همشریان عزیز ، بارها و بارها خیال میکردیم که اگه لولمان مان شهر بشه خیلی مشکلاتش حل میشه، متاسفانه یه عده که خودشونو مسئول بخش معرفی میکنند برای اینکه مسئولین محلی شهر رو خراب کنند چوب لای چرخ شهر و شهروندان لولمان میزارند، یه نمونه از این مشکلات بر میگرده به برق لولمان ، زمانی آقای کنعانی مسئول اداره برق بخش بوده با آن کاستیهایی که وجود داشت با مدیریت و تجربه ای که داشتند به هر نحو شده مشکلات برقی بخش و حتی لولمان رو حل میکرد و متاسفیم که زود بازنشست شد بنده خدا، و بعدها گفتند آقای مهندس  جهان بین  آمده تا مشکلات برق لولمان رو بنیانی حل کنه و با وجود سخنرانیهای مستمر خود ایشان در جلسات متعدد در نزد مسئولین ذیربط بخش مبنی بر اینکه انقلابی در خصوص برق منطقه می خواهند انجام دهند، ولی متاسفانه از هرگونه حرکت ابتدائی که روشنائی معابر است باز ماندند و با وجود گذشت حدود یکسال از مسئولیت ایشان و همچنین وعده های که داده بودند، کوچه ها و معابر شهر لولمان در خاموشی بسر می برند که هیچ ، کنتور برق به مشترکین نیز نمی دهند آنهم هیچ، تیر برق 200 الی 300 هزارتومانی را تا سقف یک میلیون تومان به مردم تحمیل می کنند آنهم هیچ، تیر برقهای  چوبی  کج و معوج که تعویض نمی شوند هم هیچ، سیمهای وصله و پینه زده  در سطح شهر هم هیچ، اگر این انقلابی بود که ایشان میخواستند انجام بدهند، می خواهیم  که انجام ندهند ،آقای جهانبین ، حداقل پول آبونمان معابر رو از فیش برق  شهروندان حذف کن  تا....  

آپلود عکستاريخ : جمعه ۹ فروردین۱۳۹۲ | 1:23 | نویسنده : محمّد |
دکتر جعفرزاده نماینده مردم شریف رشت در مجلس شورای اسلامی با حضور در مراکز اداری ، درمانی و بازارهای بخش ها و روستاهای حوزه انتخابیه با مردم دیدار نمودند. یکی از جاهای که ایشان مستقیماًً به درد و دل مردم گوش داده و می دهند شهر لولمان است که در این وانفسای اقتصادی حضور مستقیم ایشان مرهم بر زخم  دل این مردم عزیز می باشند. ما هم از ته دل برای موفقیت ایشان دعا کرده و توفیقاتشان را از خداوند منان خواهانیم.
آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس 


تاريخ : سه شنبه ۶ فروردین۱۳۹۲ | 14:41 | نویسنده : محمّد |

شهید رضا    احمد علی نیا

آپلود عکس

رضا   احمدعلی نیا فرزند رجبعلی متولد 1343/03/10 یکی از ورزشکاران با اخلاق لولمان رشته ورزشی فوتبال، درجه دار  لشکر 16 زرهی قزوین  فردی خوشرو از خانواده مذهبی درشهر لولمان خیابان امام حسین(ع) در کوچه های خاکی محله پیربست ، فردی که منش پهلوانی را همیشه حفظ میکرد تا الگوی جوانان ما بشود.در تاریخ 1365/02/25 در سن 22 سالگی در جوانی مطلق در تپه سبز فـکـه از خاک به افلاک پر کشید. مزار این شهید در مسجد جامع لولمان زیارتگاه عاشق ولایت حضرت علی(ع) می باشد.

روحمان به یاد این شهید شاد باد.برچسب‌ها: شهید رضا احمد علی نیا , شهید لولمان

تاريخ : شنبه ۳ فروردین۱۳۹۲ | 11:10 | نویسنده : محمّد |
در یک روایت، جابر از امام صادق علیه السلام سئوال می کند که : چرا فاطمه ، زهرا نامیده شده است ؟
حضرت فرمودند :لأنّ الله عزوجل خلقها من نور عظمته
 
فاطمه را از آن جهت زهرا گویند که خدای متعال او را از نور عظمت خود آفرید

آپلود عکس

دکتر شریعتی:
خواستم بگویم، که فاطمه دختر محمد است.
دیدم که فاطمه نیست.
خواستم بگویم، که فاطمه همسر علی است.
دیدم که فاطمه نیست.
خواستم بگویم، که فاطمه مادر حسین است.
دیدم که فاطمه نیست.
خواستم بگویم، که فاطمه مادر زینب است.
باز دیدم که فاطمه نیست.
نه، این‌ها همه هست و این همه فاطمه نیست.
«فاطمه، فاطمه است»

آپلود عکس


تاريخ : شنبه ۳ فروردین۱۳۹۲ | 1:7 | نویسنده : محمّد |
 شیون فومنی-شاعر گیلانی

آپلود عکس


شيون فومني (مير احمد سيد فخري نژاد) از شاعران محبوب و مشهور خطه ي شمال در سال 1325ه ش در شهرستان فومن ديده به جهان گشود او تحصيلات ابتدايي و سه ساله ي خود را در رشت سپري کرد و بعد از آن به کرمانشاه کوچ نمود و سه ساله دوم دبيرستان را تا اخذ ديپلم طبيعي -1345 در آنجا گذراند
شيون در سال 1346 وارد سپاهي دانش در طارم زنجان شد و يکسال بعد به استخدام اداره آموزش و پرورش استان مازندران درآمدودر سال 1348 وارد زندگي زناشويي شد در کوچي عهده دار مديريت و تدريس در يکي از مدارس فولادمحله ساري گشت و تا سال 1351 با تمام مشکلات دست و پنجه نرم کرد و عاشقانه به رسالت خود که همانا تعليم و تربيت بود پرداخت و پس از آن نيز درديگر نقاط گيلان به اين شغل شريف باز هم ادامه داد.
او در سال 1374 مبتلا به بيماري نارسايي کليه شد و يک سال بعد براي درمان اين نارسايي به وسيله دياليز به تهران کوچ کرد و در همين سال با توجه به درد بيشمار موفق به اخذ فوق ديپلم (تجربي) از دانشگاه تربيت معلم گشت
شيون در سال 1376 ه.ش پس از سالها تدريس و تعليم و تربيت فرزندان اين خاک طربناک بازنشسته شد
او در شهريورماه 1377 پس از يک دوره بيماري مزمن کليوي و انجام پيوند کليه در يکي از بيمارستانهاي تهران روي از نقاب خاک کشيد.
آرامگاهش در بقعه سليمانداراب رشت بنا به وصيتش در کنار سردار بزرگ ميرزا کوچک جنگلي است
او علاوه بر آثار ارزشمند و ماندگار چهار فرزند به نام هاي حامد – کاوه – دامون و آنک – دختر قصيده نذر – نيز به يادگار نهاد
شيون فومني يكي از شاعران نيرومند زمان ما بود كه وي را بايد شاعر دو زبانه ناميد. بطور كلي شاعران دو زبانه هم در عوام و مردم منطقه خود رسوخ مي كنند و هم در گستره ي ملي جايگاه ويژه مي يابند
شيون فومني به عنوان يكي از شاعران موفق دو زبانه در حوزه شعر محلي و بومي گيلكي را كه داشت در محاق فراموشي قرار مي گرفت سينه به سينه تا آنسوي مرزهاي كشورمان اشاعه و ارائه نمود و جاودانه گشت و از سوي ديگر در حوزه شعر فارسي با انتشار مجموعه هاي شعر فارسي و ارائه قالبهاي معمول و مرسوم شعر فارسي از شاعران تأثير گذار و تواناي شعر معاصر بشمار مي رود
تحقيق و پژوهش در زمينه ي فرهنگ، و ادب گيلان و ارائه مجموعه اشعار گيلكي در قالب غزليات، منظومه ها و دو بيني هاي محلي است از جمله آثار قابل تأمل و ماندگار اوست
علاوه بر اينها، ترانه سرايي يكي از جنبه هاي ادبي و هنري شيون است كه با مهارت، چيرگي و تسلط بر موسيقي، آواها و ملودي هاي محلي و فارسي از وي بعنوان موفق ترين شاعر ترانه سرا شناخت كه در اين حوزه ترانه هاي متعددي از وي به وسيله خوانندگان نامور خوانده شده است
پرداختن به شعر فارسي از تبحر و قريحه ي سرشار شاعرانه ي شيون است كه با انتشار مجموعه اشعار فارسي از تبحر و قريحه ي سرشار شاعرانه ي شيون است كه با انتشار مجموعه اشعار فارسي نشان داد از توانايي ها و برجستگي ادبي برخوردار است و از اين نظر گاه شيون، شعر و زبان شعري خود را محدود به يك زبان، لهجه و منطقه ننمود با بهره گيري از فرهنگ و زبان مادري خود در عرصه ي زبان و فرهنگ ملي كه همانا شعر فارسي است پروازهاي ديدني يي داشته است
شيون در كنار شعر گيلكي و شعر فارسي فعاليتهاي پر دغدغه اي در ساير حوزه هاي ادبي داشته است از آنجمله: شعر و ادبيات كودكان، قصه، داستان كوتاه و فيلمنامه (سناريو) از ديگر آثار ارزشمند اوست كه طبعاً برشي ديگر از توانايي هاي وي بشمار مي رود


تاريخ : جمعه ۲ فروردین۱۳۹۲ | 1:13 | نویسنده : محمّد |
.: Weblog Themes By BlackSkin :.